Küptaş

Küptaş Döşeme Uygulam Ekibi Er-Ni Küptaş Granit Bazalt

Er-Ni Küptaş Granit Bazalt Uygulama Ekibi

Dogaltaş Bazalt küptaş Granit küptaş uygulama ekibi Halil : 05385434855

Muğla/ER-Nİ Granit, Begonit, Bazalt Küp taş ve Kozak taşı Doğal Taşlar

 

Çeşitli hammaddelerden üretilmekte olan küp taş çeşitleri günümüzde birçok alanda aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Özellikle dış ortamlarda kullanılan taşların seçiminde birçok etkeni göz önünde bulundurarak hareket etmek gerekmektedir. Son dönemlerin en popüler taş çeşitlerinden olan küp taş modelleri, dış zemin döşemelerinde tercih edilmektedir. Bir diğer adıyla halk arasında zemin parke taşı adını da almaktadır. Örnek olarak andezit kayrak sulu granit küp taş kesimleri aynı zamanda kullanım alanlarına uygun bir şekilde ayarlanabilmektedir. Özellikle zemin döşemesi noktasında tasarımcıların isteklerine göre boyutlarının farklı ölçülere göre ayarlanması mümkündür. Taş modellerine göre de uygun kullanım alanları bulunmaktadır. Bu alanlara göre taş seçimi yapmak da oldukça önemlidir.

Küp taş Çeşitleri ve Kullanım Alanları

Dogaltaş Bazalt küptaş Granit küptaş uygulama ekibi Halil : 05385434855

Park, bahçe düzenlenmesinden kaldırım düzenlenmesine kadar birçok dış mekanda zemin döşemesi olarak küp taş çeşitleri ve bazı doğal taşlar tercih edilmektedir. Örnek vermek gerekirse, bazalt küp taş çeşitleri hem sağlam yapısı hem de kristal özellikler ihtiva etmesinden ötürü çeşitli yapılarda tercih edilmektedir. Hem güvenli hem de şık bir görünüme sahip olmasından dolayı zeminlerde tercih edilmektedir. Arnavut doğal kozak kırma granit küp taş adı verilen küp taş modelleri ise bir diğer adıyla parke taşı olarak bilinmektedir. Park ve bahçelerde zemin düzenlemesi noktasında bu taş modelleri yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Sokaklarda kullanılan kaldırım ve parke taşları ise begonit taş olarak halk arasında bilinmektedir. Diğer taş türleri de doğal olarak birçok alanda aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Özellikle açık alanlarda duvar döşemeleri için de bazalt kırma küp taş tercihleri oldukça yerinde olmaktadır.

Muğla Bölgesinden Çıkan Taşlar

Dogaltaş Bazalt küptaş Granit küptaş uygulama ekibi Halil : 05385434855

 

Ülkemizin birçok bölgesi, doğal taş rezervi bakımından oldukça zengin bir hazineye sahiptir. Bu bölgeler arasında ise Muğla yöresi farklı taş modelleri ile üreticilerin ve tüketicilerin karşısına çıkmaktadır. Çeşitli taş modellerinin üretilmesinden dolayı da doğal olarak bu bölgeden daha yoğun bir şekilde taş satışı yapılmaktadır. Muğla bölgesinde çıkan doğal taşlar hem sağlamlıkları hem de uzun süreli kullanım imkanları sayesinde birçok bölgeye aktif bir şekilde satılmaktadır. Kozak taşı gibi ürünler özellikle dış ortamların döşemesinde kullanıldığından dolayı yalnızca ülkemiz içerisinde değil aynı zamanda yurt dışına yüksek bir ihracat potansiyeli taşımaktadır. Örnek olarak oluk doğal bordür modellerini verebilmekteyiz. Ülkemizin hemen hemen her sokağında kullanılan taşlardan biri olarak Muğla bölgesinde üretilmektedir.

Dogaltaş Bazalt küptaş Granit küptaş uygulama ekibi Halil : 05385434855

Bazalt Küptaş ve Doğal Kırma Granit Küp Taş

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow